jakie studia humanistyczne sa przyszlosciowe

Duże dawki przeciwutleniaczy może zaszkodzić

Wiele osób decyduje się duże dawki witaminy antyoksydacyjne pigułki, choć niewiele jest dowodów, że duże dawki pigułek antyoksydacyjnych zapobiegać chorobom, a istnieją pewne dowody, które mogą powodować choroby. Czy martwi cię, że przyjmowanie dużych dawek beta-karotenu, który jest witamina A, zwiększa ryzyko zawału serca u mężczyzn i zwiększają ryzyko raka płuc u palaczy?http://sklepostrovit.pl/Ostrovit-bcaa Czy martwi cię, że duże dawki witaminy C nie zapobiega rakowi okrężnicy, a nie przedłużać życie chorych na raka? Inne badania wykazały, że duże dawki witaminy E nie zapobiegają rakowi płuc, choroby serca lub udaru mózgu, albo że duże dawki selenu nie chroni przed rakiem.

Barry Haliwell z National University of Singapore napisał artykuł w brytyjskim czasopiśmie medycznym Lancet, wyjaśniając, dlaczego duże dawki witamin antyoksydacyjnych niekiedy powodować raka, a czasem spowodować. Każda reakcja chemiczna w organizm uwalnia związki chemiczne zwane wolnymi rodnikami, że uszkodzenie tkanek, który uwalnia niektórych metali w płynie komórkowym. Przeciwutleniacze konwersji tych wolnych metali, które są nieszkodliwe, do silnych utleniaczy, które powodują dalsze uszkodzenia komórek. Więc czasami przeciwutleniacze chronią komórki i inne czasy, to je uszkodzić. Przykładowo parakwat jest silnym rakotwórczych chemicznego. Jeśli dasz witaminę C zwierzętom przed udzieleniem im parakwatu, witamina C zapobiega uszkodzeniom komórek i pomaga chronić je przed rakiem, ale jeśli dać te same zwierzęta witaminę C po biorą parakwatu, witamina C rozprzestrzenia się raka. Parakwatu powoduje komórki do uwolnienia dużych ilości składników mineralnych i witaminy C, a następnie wywołuje te minerały do ??uszkodzenia komórek i rozprzestrzeniania nowotworu. Z tego i innych powodów, American Cancer Society zaleca pacjentom nie brać duże dawki witaminy A, E, C i selen.